Odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań[ w ciągu najbliższych miesięcy będą uzupełniane]

 

stopień 1 SZKOLENIE PRZYGOTOWAWCZE:

Ten stopień  szkolenia jest obowiązkowy i nie można podejść do egzaminu bez zaliczenia tych sesji treningowych.

Jaki jest wymagany poziom sprawności ? to trudno dokładnie opisać, gdyż jest to zespół cech które trzeba mieć wykształcone na odpowiednim poziomie jak np koordynacja ruchowa, pamięć ruchowa, zdolnośc obserwacji i szybkiego przyswajania sekwencji ruchowych. Orientacja w przestrzeni. Równowaga. Nad tymi zdolnościami pracujemy wykorzystując konkretne ćwiczenia.

Bardzo prosto; ktoś kto wybiera się na to szkolenie powinien minimalnie potrafić;

stać na rękach, wykonać 10 podciągnięć, przebiec np 3 km w czasie 18 minut. wykonać 50 pompek czy 100 brzuszków. zrobić mostek . w skłonie w przód stojąc dotknąć całymi dłońmi podłoża itp.

Mówimy o podstawowym dla nas poziomie sprawności, który w trakcie trwania tego kursu trzeba poprawić na tyle aby sprostać wymaganiom egzaminacyjnym , które zostana podane na początku szkolenia.

Egzamin będzie obejmował również podstawowe techniki sportów walki.

podstawowe techniki padów. czy walki białą bronią.

Jednak największy nacisk kładziemy na trening gibkości, wytrzymałości, koordynacji i równowagi.

Wiele z tych ćwiczeń można wykonać tylko z partnerem i tak będą sprawdzane na egzaminie.

stopień 2 SZKOLENIE PODSTAWOWE:

Jaka jest róznica pomiędzy szkoleniem przygotowawczym a  podstawowym.

Na szkoleniu 1 stopnia kładziemy nacisk na takie ćwiczenia które na stopniu 2 umożliwą nam wykonanie bardziej zaawansowanych technik.

 na stopniu 2 kontynuujemy trening podstawowy coraz bardziej go intensyfikując.

Jednak koncentrujemy się głównie na technikach ( patrz program) . Opanowanie tych technik na doskonałym - podstawowym stopniu pozwala nam na podejście do treningu zaawansowanego.

 

INNE

Posiadanie wysokich umiejętności w jednej z dziedzin np akrobatyce. parkour bez posiadania na przykład;umiejętności stosowania poprawnych technik walki , czy padów itp. nie daje promocji i dyskwalifikuje kandydata na egzaminie.

Oczywiście odwrotna sytuacja powoduje taki sam efekt.

Do szkolenia przygotowawczego trzeba się przygotować trenując przynajmniej kilka miesicy regularnie co najmniej 4-5 x tygodniowo . W przeciwnym wypadku  treningi mogą się okazać zbyt trudne do przejścia.

Wszystkie specjalistyczne licencje[ skoczka spadochronowego, nurkowania, kierowcy rajdowego/wyścigowego, i inne , są cenne - jednak nie decydują w żadnym stopniu o przyjęciu na który kolwiek stopień szkolenia.]